Lush Squeaky Green Katı Şampuan ile Saç Dökülmesine Çözüm

Katı şampuanları ilk olarak Lush mağazalarında gördüm ve çok farklı gelmişti. İlk zamanlar ilgimi ne kadar çekse de almama konusunda direndim. Çünkü saçlarım uzun olduğu için kullanımının zor olacağını düşünüyordum. Eşim ve ben de saç dökülme sorunu artınca farklı şampuan arayışına girdik. Lush Squeaky Green katı şampuanın saç dökülmesine karşı olumlu eleştiriler aldığını gördüm. Cesaret edip Lush katı şampuanlarını denemeye karar verdim.

Lush Squeaky Green Katı Şampuanı

lush squeaky green

Kafa derisi sağlığı için önerilen bir şampuan…  Çabuk yağlanan saçlara sahibim. Saçı kir ve yağdan arındırma konusunda başarılı. Sitesinde kepeğe karşı etkili olduğunu söylüyor. Bu konuda da başarılı olduğunu düşünüyorum çünkü dönem dönem kepek sorunu yaşamama rağmen bu şampuanı kullandığım süre boyunca kepek sorunu yaşamadım.

Saç gelişimini sağlayıcı ve kalitesini artırıcı biberiye, saçı parlatan ısırgan otu, antiseptik özelliği ile çay ağacı, saç köklerini uyarıcı ve kan dolaşımını artıran nane, tahriş önleyici, sakinleştirici gül ekstrası ve mavi papatya , son olarak güzel kokması için için de vanilya bulunmaktadır.

squeaky green katı şampuan

İçeriğinin özeti: Biberiye, ısırgan otu, çay ağacı, nane, gül ekstrası, mavi papatya, vanilya içeren bitkisel şampuan…

Avuç içiniz büyüklüğünde bir ürün. Fakat küçük olduğuna bakmayın, gerçekten uzun bir kullanım süresi var.

Lush Katı Şampuan Nasıl Kullanılır?

Katı şampuanı kısa saçlara sahip olanlar ve erkekler çok rahat kullanır diyebiliyoruz rahatlıkla. Peki uzun saçlılar?

Saçlarım uzun olduğu için özellikle anlatmak istedim. Hiç bir sorun yaşamadım. Saçlarımı önce ıslatıp kalıp şampuanı saçımın üzerine biraz sürüyorum. Çok az sürmeniz bile yeterli oluyor. Ellerinizle saçınızı karıştırdığınızda köpürmeye başlıyor. Kesinlikle suyun altında uygulamayın, aksi halde şampuanın  çabuk bitmesine neden olacaktır.

Farklı bir yöntem olarak da ellerimi ıslatıp şampuanı elimde köpürtüp sadece elimde kalan köpüğünü saçıma sürüyorum. İki yöntemi de kullanıyorum.

Lush Squeaky Green Katı Şampuanın Fiyatı Ne Kadar?

Lush Squeaky Green Katı Şampuanının fiyatı 27 TL... Mağazalarında katı şampuanı koymak için metal kutularından satılıyor. Metal kutunun da fiyatı 4 TL. Kutu için biraz pahalı… Ben ilk aldığım zamanlar fiyatı 2 TL’ydi. Metal kabı seyahate çıkarken, spora giderken yanınızda kolay taşımanız için birebir. Eğer almak istemezseniz krem kutusuna da koyabilirsiniz. Önemli olan nemli ortamda ve ıslak bir yüzeyde bırakmamanız.

lush katı şampuan squeaky green

Özetlemem gerekirse…

Erkeklerin ve uzun saçlı kişilerin de rahatlıkla kullanabileceği bir ürün Lush Squeaky Green… Saç dökülmelerime ve zaman zaman oluşan kepeklenmelerime çözüm oldu. Saçlarımın daha sağlıklı olduğunu hissediyorum. Eşimle beraber kullandık. Onun da saç dökülmelerini azalttı hatta durdurdu diyebilirim. Bittiğinde sürekli yenilediğim ürünlerden… Bazen başka şampuanlarla dönüşümlü olarak kullanıyorum. Sizlere gönül rahatlıyla önerebileceğim bir ürün.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*