Le Soleil Güneş Görmeyen Saçlar İçin Şampuan

Le Soleil markasının güneş görmeyen saçlar için çıkardığı şampuan ilk başlarda çok da ilgimi çekmemişti. Şapka, bone veya başörtüsü kullanmadığım için saçlarıma çok gerekli bir ürün olarak düşünmedim.

İnstagram sayfamda bahsetmiştim. Maalesef her zamanki gibi kendi kuaförüme gitmeyip, başka bir kuaföre gittiğimde hüsrana uğradım. Basit bir saç kesimi yapacak. Ne kadar kötü olabilir dedim ve oluyormuş arkadaşlar. Benim söylediğim modeli yanlış anlamış, hatta hiç anlamadığını söyleyebilirim. Şimdi saçlarım olduğundan çok kısa ve katlı. Üstelik katlı kesimi hiç istemediğimi belirttiğim halde!

Neyse olan oldu. Her sabah saçlarımı düzeltirken canım sıkılsa da önemli olan saçlarımı nasıl tekrardan sağlıklı uzatacağım diye düşündüm. Bu yüzden saçlarımı besleyecek ve kırılmalarını engelleyecek şampuan arayışına girdim. Uzun zamandır kullandığım şampuanlarda paraben ve sülfat türevlerinin olmamasına dikkat ediyorum. Aradığım özelliklere uyan Le Soleil güneş görmeyen saçlar için şampuanını neden denemiyorum dedim ve hemen denemeye başladım.

Le Soleil Güneş Görmeyen Saçlar İçin Şampuan

Yorumlarımdan önce şampuanın özelliklerini inceleyelim. Bone, şapka veya başörtüsü kullananların saçlarının güneş görmemesi ve saç diplerinin hava almaması yüzünden kepeklenme, saç kırılması, dökülme, cansızlaşma ve yıpranma olabileceğini belirtiyorlar. Saçların güneş görmemesinin çok önemli olduğunu düşünmesem de aksine saç diplerinin hava almamasının bir o kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Saç dipleriniz hava almadığında kepeklenme, kaşıntı ve bakteri oluşumları görülebilir.

le soleil güneş görmeyen saçlar için şampuan

Temiz içeriğe sahip bir şampuan. İçeriğinde paraben, paraffin, sodium lauril sülfat (SLS), sodium laureth sülfat (SLES) bulunmuyor. Biliyorsunuz ki sülfat türevleri şampuan veya duş jellerinin köpürmelerini sağlayan bir kimyasal. Ayrıca sülfat türevleri şampuanınızda bulunan tuzla beraber saçlarınızı aşındırır ve yıpranmasına neden olur.

Le Soleil güneş görmeyen saçlar için şampuanında 5 bitki ve 5 mineral de bulunuyor.

İçeriğindeki Bitkiler:

Biberiye: Saç derisini temizler.

Aloe Vera: Saç köklerini besler.

Bezelye: Saç tellerini kalınlaştırır.

Isırgan otu: Yağ dengesini sağlar.

Çörek otu: Saç telini kuvvetlendirir.

İçeriğindeki Mineraller:

Çinko: Saçların nem dengesini sağlar.

Magnezyum: Saç köklerini güçlendirir.

Bakır: Saç rengindeki bozulmayı engeller.

Silis: Saç kaybını önlemeye yardımcı olur.

Demir: Saç derisindeki kansızlığı engeller.

le soleil şampuan

Temiz içerikli olması, bitki ve mineraller içermesi hoşuma gitti. Saç tipim düz, ince telli ve yağlı olduğu için yağlı saçlar için olanını tercih ettim. Çabuk yağlanan saçlarım olduğu için bazen gün aşırı yıkıyorum ve tabi ki bu saçlarımı daha çabuk yıpratıyor.

1 aydır düzenli kullanıyorum. İlk kullandığım günden beri memnunum. İlk deneyimimde saç kremi kullanmadım ve etkisini görmek istedim. Saç kremi kullanmadığım halde saçlarımı çok kolay taradım ve yumuşacık oldular. Yaz aylarında olmamıza rağmen saçlarımı hızlı yağlandırmadı. Son zamanlar aşırı saç dökülmesi yaşamıyordum. Le Soleil şampuanını kullandığım dönemde saç dökülmem artmadı hatta biraz daha azaldığını gözlemledim. Ben kokusunu çok sevdim. Saçlarınızda tabi ki uzun süre kalmıyor fakat hoş bir kokusu var.

Le Soleil güneş görmeyen saçlar için şampuanını severek kullanıyorum ve saçlarıma etkisinden memnun kaldığım için kullanmaya devam edeceğim. Hatta indirim dönemi yedekledim. İndirimle 8.5TL gibi uygun bir fiyata aldım.

Le Soleil güneş görmeyen saçlar için şampuanını kullandınız mı? Olumlu veya olumsuz yorumlarınızı merak ediyorum.

One thought on “Le Soleil Güneş Görmeyen Saçlar İçin Şampuan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*