Benri Kuru Şampuan

Kuru şampuan son zamanlarda dikkat çeken ürünler arasında. Kuru şampuanları çeşitli markalarda bulabilirsiniz. İlk kuru şampuan deneyimim Gratis‘ten aldığım Benri markasıyla oldu.  Çabuk yağlanan saçlara sahibim. Saçlarım düz ve ince telli olduğu için hacim kazandıracak ürünler de dikkatimi çekiyor.

Kuru Şampuanı günlük kurtarıcı olarak veya saçlarınıza hacim kazandırmak için kullanabilirsiniz. En başta da söylediğim gibi saçlarım çabuk yağlanıyor. Nerdeyse hergün yıkıyorum. Eğer 2. gün yıkamadıysam günü tehlikeye atmamak için kesin toplarım. Benri kuru şampuan bu konuda avantaj sağladı. Saçınızı temizleme gibi bir özelliği elbette yok. Fakat yağlı ve parlak görünümü yok ediyor. Bu şekilde de kendinizi daha iyi hissediyorsunuz.

benri kuru şampuan

Yapısıyla ve ambalajıyla saç spreyine benziyor. Resimde de görüdüğünüz gibi aynı saç spreyi gibi sıvı yapıda. Kuru şampuan dediklerinde içinden pudra çıkar diye düşünüyordum. 🙂 Pudra değilde böyle şeffaf bir sıvının çıkması avataj. Çünkü toz halinde olmadığı için saçınızda neredeyse hiç beyazlık kalmıyor. Kolay bir kullanımı var. Benri kuru şampuanı saç diplerinize sıkıp parmak uçlarınızla güzelce dağıtıyorsunuz. Beyazlıklar olursa fırça ile bunları çok rahat temizleyebilirsiniz. Temiz saçıma hacim vermek içinde kullanıyorum. Kokusu kesinlikle kötü değil ancak daha çiçeksi bir kokusu olabilirdi.

benri kuru sampuan denedim

Benri kuru şampuanın boyalı saçlar için renkli olanları da mevcut: sarı, kızıl, kahve… Renkli olanların beyaz kapatma özelliği de var. Kuru şampuanı sıktığınızda beyazlarınızı güzelce kapatıyor. Tabiki etkisi saçınızı yıkayana kadar.

Benri kuru şampuanı 6,00 TL civarında almıştım. Denemek için uygun bir fiyatı var. Diğer markaların kuru şampuanlarını denemediğim için karşılaştırma yapamıyorum. Fakat fiyatına göre iyi bir performansı var. Bu bittikten sonra renkli olanlarından alabilirim.

Benri kuru şampuanı denediniz mi? Önerebileceğiniz başka kuru şampuan var mı?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*