The Balm Put A Lid On It – Far Bazı

The Balm markasını artık duymayan yoktur. Aldığımız ürünlerin ilk başta ambalajları dikkatimizi çekiyor. The Balm markası da ambalaj konusunda gönlümüze taht kurmuş markalardan. Tabi ki sadece ambalajla olayı bitirmiyorlar. Far setleri ve allıklarının pigmentli yapısıyla da bir çok pahalı markayla yarışır.

Bugün uzun süredir kullandığım ve performansını çok beğendiğim The Balm’ın far bazını yorumlayacağım.

Far bazı nedir? Far bazı ne işe yarar? Niçin far bazı kullanmalıyız?

Öncelikle bu soruları yanıtlayalım. Far bazı göz makyajı yapmadan önce uyguladığımız bir üründür. Far bazı farların renklerinin daha canlı görünmesini ve tam olarak renklerini yansıtmasını sağlar. Ayrıca göz makyajınızın kalıcılığını arttırarak gün boyu ilk yaptığınız gibi kalmasını sağlar.

Yağlı göz kapaklarına sahipseniz göz makyajınızın çabuk silinmesinden ve birikme yapmasından benim gibi şikayetçisinizdir. Far bazı sayesinde göz makyajınız uzun süre dayanır ve kolay kolay birikme yapmaz.

The Balm Put A Lid On It – Far Bazı

Yaklaşık 1 senedir kullandığım bu far bazından çok memnunum. O kadar memnunum ki başka bir alternatif arayışına bile girmedim.

the balm put a lid on it

Öncelikle bereketli bir ürün. Yüzük parmağıma pirinç tanesi kadar alıp iki gözüme de eşit miktarda sürüyorum. Çok az miktarı iki gözünüze de yeterli geliyor. Ambalajı ve ince ucu sayesinde istediğim miktar kadar kullanabiliyorum.

Islak ve yağlı bir yapısı var. Sürdükten sonra 1-2 dakika beklemeniz çok önemli. Kurumadığında sürdüğünüz farı dağıtmanız çok zor olacak ve göz kapaklarınızda birikmeye neden olacaktır.

the balm far bazı

Yukarıda ki fotoğrafta The Balm Put A Lid On It far bazının farın rengini nasıl güzel ortaya çıkardığını görüyoruz. Soldakinde far bazı kullanmadım ve farın rengi silik görünüyor.

The Balm markasını Gratis mağazalarında bulabilirsiniz. The Balm Put A Lid On It far bazı fiyatı 27TL civarında. İndirim zamanında kaçırmamanızı tavsiye ederim. Bu far bazı o kadar çok sevildi ki indirimsiz zamanda bile çok zor bulunuyor. 🙂 Gördüğünüzde kesinlikle kaçırmayın.

Özetlemem gerekirse…

The Balm Put A Lid On It far bazı göz makyajınızın gün boyu kalmasını sağlar. Göz kapaklarınız yağlı ise farın göz kapaklarınızda birikmesini engeller. Pigmentsiz farlarınızın renginin daha net ve canlı görünmesini sağlar. Performansının yanında uygun fiyatlı olması da en büyük artısı.

Ben bu far bazına bayılıyorum. Bittiğinde tekrar tekrar alacağım bir ürün oldu.

Kullananların yorumlarını merak ediyorum. Beğenmediğiniz yönü oldu mu?

4 thoughts on “The Balm Put A Lid On It – Far Bazı

    1. İyi yaptın canım. Memnun kalacağına eminim. Ben de en yakın indirimde bulabilirsem yedeklemeyi düşünüyorum 😉

  1. bu üründen ne yazık ki ben hiç memnun kalmadım. sürdükten sonra 5-10 dakika iyice kurumasını beklememe rağmen gözümdeki far toplanıp dağılıyor. ne kadar sürersem süreyim göz kapağımda yağlanma oluyor.

    1. Büyük ihtimalle cilt tipine göre değişiklik gösteriyordur. Ben az miktarda alıp kurumasını bekliyorum. Daha sonra makyajımı yapıyorum ve bu şekilde bir sıkıntı yaşamadım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*