Rimmel London – Stay Matte Pudra

Rimmel London markasının adını  rujlarıyla ve fondötenleriyle sık sık duymaya başladık. Rimmel London markasını Watsons ülkemize getirdi. Bence çok da iyi yapmış. Uygun fiyatlı ve bir o kadar başarılı ürünleri deneme fırsatı bulduk.

Rimmel London markasını Wake Me Up fondöteniyle tanıdım. İlk aldığım ürünü oydu. Çok memnun kaldığım için diğerlerine de fırsat tanıyorum. Daha eski yazılarımdan olan fondöten incelememi okumak için tıklayın: Rimmel London – Wake Me Up Fondöten

Gelelim bugünkü asıl konumuza 🙂

Rimmel London – Stay Matte Pudra

Cilt tipim yağlıya dönük karma olduğu için tam bir pudra insanıyım. Kuru ciltlerin çok gerek duymadığı pudra benim için olmazsa olmaz. 🙂 Rimmel London markasının Stay Matte Pudrası hakkında çok olumlu yorumlar okuyunca ben de denemek istedim.

rimmel london stay matte

Stay Matte’ın hafif ve yumuşak bir yapısı var. Tozutma sorunu bence yok. 001 transparan rengini kullanıyorum. Eğer benim gibi sadece cildinizi matlaştırsın ve parlama sorununuzu azaltsın istiyorsanız transparan olanını tavsiye ederim. BB krem veya fondöten üzerine uyguladığınızda renk vermediği için ağırlık da yapmıyor. Transparan olduğu için gün içinde istediğiniz kadar tazeleyebilirsiniz. Cildinize ağır ve katman katman bir görüntü yaratmayacaktır. Diğer renklerinde de fazla kapatıcılığı olmadığı için ağır bir görüntü yaratmadığını duydum.

Göz altı kapatıcınızı da bununla sabitlerseniz kapatıcınız daha uzun süre kalır ve kapatıcınızın çizgilere dolmasını engellersiniz. Pudranın diğer bir artısı da cildinize sürdüğünüz krem yapılı ürünleri sabitlediğinizde gün boyu kalıcılığını arttırmış olursunuz.

Cildim karmadan yağlıya dönük olduğu için en fazla 3-4 saat cildimin parlamasını engelliyor fakat daha fazla değil. Gün içinde tazelemek zorunda kalıyorum.

stay matte transparan pudra

Bu görüntüsünü hiç bozmak istememiştim. 🙂 Şimdi dibini gördüğüm ender ürünlerden.

Rimmel London Stay Matte pudranın ambalajı maalesef tek kelimeyle çok dandik. Kapağı ince bir plastikten ve tam oturmadığı için çantanıza atıp çıkamazsınız. Pudradan ne kadar memnunsam ambalajından o kadar nefret ettim. Sadece evde kullandığım halde kapağının yanlarını çatlatmış durumdayım. Çantaya atsak neler olur düşünmek istemiyorum.

Özetlemem gerekirse…

İnce ve yumuşak yapılı bir ürün. Cildinizde ağırlık ve pul pul bir görüntü yapmadan makyajınızı sabitliyor. Transparan renginden çok memnunum. Çünkü renksiz ve renk vermeden cildimi matlaştırıyor. Göz altı kapatıcınızı sabitlerseniz çizgilere dolmasını engellemiş olursunuz. Gün içinde içinde istediğiniz kadar tazeleyebilirsiniz.

Olumsuz yanı ambalajının ince plastik ve çabuk kırılabilecek yapıda olması. Maalesef kapağı tam oturmuyor ve çantanızda kolay kolay taşıyabileceğiniz bir ürün değil.

Rimmel London Stay Matte transparan pudrasını ambalajına rağmen çok sevdim. İndirim zamanı yedeklemeyi unutmadım. Daha uzun süre matlaştıran ve parlamamı engelleyen bir pudra bulana kadar benim için en iyi matlaştıran pudra budur.

Siz bu ürünü kullandınız mı? Bana önerileriniz var mı?

2 thoughts on “Rimmel London – Stay Matte Pudra

  1. Severek kullandığım bir pudra keşke ambalajı daha sağlam olsaydı. Sevgiler bloğuma beklerim ♥

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*