Real Techniques Miracle Complexion Sponge – Makyaj Süngeri

Anneler günü indiriminin yaklaşmasıyla beraber memnun kaldığım ürünlerin yazısını daha önce yazmaya karar verdim. Real Techniques markasının expert face brush, blush brush ve powder brush çeşitlerini kullanıyorum ve çok memnunum.

Real Techniques Makyaj Süngeri

Fırçalarını çok sevdiğim için Real Techniques makyaj süngerini indirimde gördüğümde denemek istedim. İndirimle 17TL civarına almıştım. Beauty Blender’ın fiyatına göre gayet uygun bir fiyatı vardı.

Öncelikle makyaj süngerine neden ihtiyacımız var? Avantaj ve dezavantajlarını inceleyelim.

Makyaj süngeri kullanmanın avantajları:

  1. En büyük avantajı kesinlikle doğal ve kendi cildiniz gibi bir bitiş vermesi. Elinizle veya makyaj fırçalarıyla çoğu kez bu doğal duruşu sağlayamayız.
  2. Kendi deneyimlerime göre nemli sünger ile uygulamaya yaptığınızda cildinize daha güzel oturduğu ve tutunduğu için makyajınız daha kalıcı oluyor.
  3. Makyaj fırçalarında göz ve cilt için farklı ürünler almanız gerekirken, bir çok uygulamayı tek makyaj süngeri ile yapabilirsiniz.

Makyaj süngeri kullanmanın dezavantajları:

  1. Makyaj fırçalarına oranla daha fazla ürün emiyor ve bu yüzden tam kapatıcılık için bir kaç kez uygulanması gerekebilir. Makyaj fırçaları daha az ürün emdiği için tek seferde daha fazla kapatıcılık sağlayabilirsiniz.
  2. Temizlenmesi biraz daha zor.
  3. Makyaj fırçalarına göre düşünürsek ömürleri çok daha az. Temizleme aşamasında nazik davranmak gerekiyor.
  4. Kullanmadan önce mutlaka ıslatılmalı ve bir kağıt havlu yardımıyla ıslaklığı alınmalıdır. Sabahları zamanınız yoksa buna üşenebilirsiniz. 😉

real techniques makyaj süngeri kuruyken

Makyaj süngerini nemli olarak kullanırsanız daha az ürün emecek ve daha pürüzsüz bir uygulama yapacaksınız. Yukarıdaki fotoğrafta kuru halini görüyorsunuz.

real techniques makyaj süngeri ıslak hali

Bu fotoğrafta da ıslatıldıktan sonraki büyük halini görüyorsunuz. Ilık suyun altında suyu tamamen içine çekmesini sağlıyorum. Kuru bir yer kalmamasına dikkat ediyorum. Daha sonra kağıt havlu ile tüm ıslaklığını alıyorum. Makyaj süngerini ıslak değil nemli olarak kullanmanız gerekiyor.

Ürünü daha az emmesi için kesinlikle fondöteninizi süngerin üzerine sıkmayın. Hatta yüzüme parmaklarımla noktalar şeklinde dağıttıktan sonra uyguladığımda çok çok az ürün emdiğini gözlemledim.

real techniques sponge

Real Techniques Makyaj Süngeri 3 farklı bölümden oluşuyor ve bu farklı kısımları bize bir çok alanda uygulama kolaylığı sağlıyor.

  • Kesik, yassı bölümünü göz altıma kapatıcı uygularken ve daha fazla kapatıcılık istediğimde fondötenimi uygularken kullanıyorum.
  • Sivri kısmını göz çevremde, burun kenarlarında uygulama yaparken tercih ediyorum.
  • Geniş yuvarlak kısmını da tüm yüzüme fondöteni uygularken tercih ediyorum.

Real Techniques Makyaj süngerini makyaj yaparken tamponlayarak uygularsanız hem daha güzel bir sonuç elde edersiniz hem de makyaj süngerinizin ömrünü daha uzatmış olursunuz.

Makyaj süngerinin temizlenmesi de çok önemlidir. 2-3 kullanımdan sonra yıkamanızı tavsiye ederim. Yıkama işleminde yüz yıkama jellerini veya bebek şampuanını tercih ediyorum. Yıkarken biraz nazik davranmak gerekiyor. Sert davrandığınızda parçalanmasına neden olabilirsiniz. 10 defadan fazla yıkadığım halde parçalanma sorunu yaşamadım.

İndirim zamanı yedeklemeyi düşünüyorum. 🙂

Real Techniques Makyaj süngerini daha önce kullandınız mı? Memnun kaldığınız veya memnun kalmadığınız yönleri nelerdir?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*