Loreal Infallible 24H Matte Fondöten

Gratis Kadınlar Günü indiriminden aldığım Loreal‘in yeni çıkardığı Infallible 24H Matte Fondötenine bugün blogumda yer vermek istedim. Aldığım günden beri kullanıyorum artık yorumlamanın zamanı geldi. 😉

Cildim karmadan yağlıya dönük olsa da mat fondöten almaktan biraz çekiniyorum. Çünkü mat fondötenler sürüldükten sonra pudralaştığı için kusurlarınızı, ince çizgilerinizi ve bazı bölgelerde nemsizlik varsa cildinizi pul pul gösterir. Örneğin yazısını en kısa zamanda hazırlamayı düşündüğüm bir çok kişinin favori fondöteni olan Loreal True Match ile benim yıldızım hiç barışmadı.

Loreal Infallible 24H Matte Fondöten

Aldığımdan beri severek kullanıyorum ve elimden hiç düşmedi. Mat fondötenlere olan önyargımı nihayet değiştiren bir fondöten bulabildim.

loreal infallible matte

Gratis Kadınlar Günü indiriminde görüp denemeye karar verdim. Çok fazla yorum okuma şansım olmadı. Fakat iyi ki almışım ve favori fondötenlerim arasına çoktan girdi. 😉

Tüpte olduğu için taşıması çok rahat ve hafif. İnce ucu sayesinde istediğiniz miktarda azar azar kullanabiliyorsunuz.

loreal infallible 24h matte fondoten

Loreal infallible 24h matte fondötenin sürümü çok rahat. İlk başta sıvıyken sürdükten sonra pudralaşmaya başlıyor. Çok hızlı pudralaşmadığı için rahatlıkla yüzünüze dağıtma şansınız oluyor.

1 haftadır kalıcılığını denediğim için hiç makyaj bazı kullanmadım. Kullanmadığım halde yanaklarımdaki gözeneklerin görünümü makyaj bazı kullanmışım gibi oldukça azdı. Diğer mat fondötenlerdeki gibi kusurları kesinlikle belli etmedi. En önemlisi de nemsiz kısımlarda pul pul bir görüntü yaratmadı.

loreal mattifying infallible fondoten

Kapatıcılığı orta seviyeden daha yüksek. Kalıcılığı ise 24 saat olmasa da ve benim gibi eli sürekli yüzünde olan biri için çok çok iyi. T bölgemde öğleden sonra parlama başlıyor. Tekrardan transparan pudra ile sabitliyorum. Makyajımı yaptığımdan itibaren yaklaşık 12 saat geçtiği halde akşam eve geldiğimde ten makyajım çok iyi görünüyordu.

loreal infallible 24h matte fondöten yorumlarım

En açık olan 11 Vanilla rengini aldım. Belki bir ton açık rengi olsa daha iyi olacaktı. Gün içerinde rengi oksitlenip koyulaşmadığı için renk tonu ile ilgili sorun yaşamadım.

Loreal infallible 24h matte fondöten fiyatı indirimle 29TL

Özetlemem gerekirse…

Kapatıcılığı ortadan yüksek. Kalıcılığı gayet iyi. Akşam eve geldiğimde ten makyajım hala güzel duruyor. Yağlı ciltlere uygun bir fondöten. Mat fondötenler gibi kusurları belli etmiyor. Kesinlikle pul pul bir görüntü yaratmıyor. Fiyatı uygun. Sürümü rahat ve ambalajı çok kullanışlı. Cildimde herhangi bir alerji veya sivilcelenme yaratmadı. Gün içerisinde 1-2 kez transparan pudra ile sabitlediğinizde kesinlikle parlama olmadan güzel bir ten elde ediyorsunuz.

Favori fondötenlerim arasında en üst sıraya çıktı diyebilirim. Sonraki indirim döneminde bitmeden yedeklemeyi düşünüyorum.

Loreal infallible 24h matte serisini kullandınız mı? Yorumlarınızı bekliyorum.

4 thoughts on “Loreal Infallible 24H Matte Fondöten

 1. Daha önce hiç fondöten kullanmadım, ilk kez kullanacağım. Fondötenden sonra pudra kullanmak gerekiyormuş. Bu her zaman geçerli midir? Bu ürünü kullandığımız zaman da ardından fondötenle desteklemek gerekir mi?

  1. Aslında her fondötenden sonra pudra kullanmak gerekmiyor. Özellikle yağlı ve yağlıya dönük karma bir cildiniz varsa ve ilerleyen saatlerde parlama olmaması için pudra kullanabilirsiniz. Kesinlikle pudra kullanma gibi bir zorunluluk yok. Hatta bu fondöten yağlı ciltlere özel olduğu için sürdükten bir kaç dakika sonra kendiliğinden pudralaşıyor. Çok yağlı bir cildiniz yoksa bu fondöten tek başına da rahatlıkla kullanılabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir. 🙂

 2. Beyaz tenliyim, güneşten korunmak için bebek güneş koruyucu ürünler kullanıyorum. Çünkü güneş görünce cildim çok kaşınıyor ve kızarıyor. Bu ürünün vanilla mı yoksa natural rose rengini mi alsam karar veremedim ikisini yanyana koyunca paket icindeyken yani natural rose daha koyu geldi ama sizin fikriniz nedir? 🙂

  1. Merhaba 🙂
   Benim gibi beyaz tenlisiniz. Bu yüzden vanilla rengini öneririm size. Hatta vanilla rengi bazen benim tenime yarım ton koyu bile gelebiliyor.

   Umarım yardımcı olabilmişimdir.

   Sevgilerimle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*