Göz Altı Morlukları Nasıl Kapatılır?

Göz altı morlukları genetik olabildiği gibi uykusuzluk ve yorgunluktan kaynaklı da olabiliyor.

Göz altı morluklarını geçirebilen bir krem var mı? Emin değilim. En azından daha rastlamadığımı söyleyebilirim. Göz altı morluklarınızın oluşma sebebi yorgunluk ise kremlerle değil bence düzenli yaşamla çözmek gerekiyor.

Bugün genel anlamda yanlış yapılan bir uygulamadan bahsedeceğim. Çevremden ve dışarıda gördüğüm yanlış uygulama ise; koyu göz altlarını çok açık bir kapatıcı ile kapatılmaya çalışılması. Tabi ki amacımız koyu göz altlarının daha aydınlık görünmesi. Fakat bu şekilde yaptığımızda açık renk kapatıcı morlukları kapatmayıp aksine göz altını grileştirmekte. Kesinlikle daha kötü ve yorgun bir görüntüye neden oluyor.

Nasıl sivilce ve cildimizdeki kırmızılıkları yeşil renk ile nötrlememiz gerekiyorsa, göz altı morluklarımızı da turuncu, somon ve sarı renkleriyle kapatabiliriz.göz altı morlularını kapatma

Göz altı morluklarımızı somon, turuncu veya sarı renkleri barındıran Corrector (Renk Düzeltici) ile kapattıktan sonra kapatıcı uygulamanız gerekiyor. Corrector renk tonunu nötrlediği için açık renk bir kapatıcı uyguladığınızda artık grileştirmeyecektir.

Dikkat edilmesi gereken Corrector yani renk düzeltici yalnızca sorunlu bölgeye az miktarda sürülmelidir. Çünkü bazı Corrector’ların yoğun bir yapısı olduğu için çizgilerinize birikme yapabilir.

Göz altı morlukları makyajla nasıl kapatılır?

1- Göz çevrenizi mutlaka nemlendirin. Göz kreminizi sürün ve kremi tamamen cildinizin emmesini bekleyin.

2- Sadece mor olan kısımlara Corrector yani renk düzelticiyi uygulayın. Çok az miktarda sadece sorunlu olan kısımlara sürmeye dikkat edin.

3- Şimdi göz altlarınızı Concealer (kapatıcı) ile aydınlatabilirsiniz.

4- Yaptığımız işlemlerin daha kalıcı olabilmesi ve çizgilere dolmaması için üzerinden transparan pudra ile geçin.

Corrector(Renk Düzeltici) alırken “ne kadar koyu renk, bana uymaz” diye düşünmeyin. Çünkü amacı tüm göz altınıza değil yalnızca mor olan kısımlara sürüp rengi nötrlemek.

Yukarıda ki fotoğrafta alabileceğiniz uygun fiyatlı ve biraz daha pahalı ürünleri bir araya getirdim. Bir çok markada bütçenize göre bulabilirsiniz. Bulabileceğiniz markalar: Benefit, Bobbi Brown, Make Up Forever, Flormar, Wet’n Wild, Essence…

Göz altı morluklarınızı kapatamadığınızdan, kapatıcınızın yeterli olmadığından ve kapattığınız halde yorgun, ağır görüntüden şikayetçiyseniz bir de bu uygulamayı yapmanızı tavsiye ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*