Flormar CC Krem – Lila CC01

Fondötenlerin papucunu dama atan BB kremlerden sonra şimdi CC kremler moda olmaya başladı. Yakında DD kremleri de görmeye başlayacağız. BB kremler neredeyse her markada varken CC kremler için aynı şeyi söyleyemiyoruz.

Flormar’ın CC kremi biraz farklı bir teknolojiye sahip olduğu için hemen denemek istedim.

FLORMAR CC CREAM (MAGITAL COLOR EFFECT COLOR CORRECTING CREAM SPF15)

Flormar CC kremin içinde mikrokapsüller bulunmaktadır. Özellikle cilt tonu eşitsizliğini yok etmek için olduğu söyleniyor. Nemlendirme ve güneş koruma özellikleri de var.

Flormar CC kremlerin farklı bir teknolojisi var demiştim. Bu yüzden çıkardığı renklerde alışık olduğumuz tarzda değil. Flormar 4 farklı renk ile farklı cilt kusurlarına hitap ediyor.

  • Lila (CC01): Cansız, solgun ve sarımtırak bir cilt tonunuz varsa bunu eşitlemeyi hedefliyor.
  • Yeşil (CC02): Özellikle kızarıklıkları ve sivilceleri yeşil tonu sayesinde kapatarak cilt tonunu eşitlemeyi hedefliyor.
  • Pembe (CC03): Mor, yeşilimsi renkte olan cilt kusurlarını örterek cilt tonunu eşitlemeyi hedefliyor. Belki güneş lekeleri olanlar için daha uygun bir üründür.
  • Bej (CC04): Bu rengini fondöten gibi düşünebiliriz. Yüksek örtücülüğe ihtiyacınız varsa bu rengi size daha uygun olabilir.

FLORMAR CC CREAM (Lila – CC01)

flormar cc krem lila

Canlı ve aydınlık bir görünüm istediğim için Flormar CC kremlerinden Lila olanını seçtim. Ambalajı çok kullanışlı. Tüp ve ince ucu sayesinde istediğiniz miktarda alabiliyorsunuz. İlk kullanırken bu lila rengi nasıl yok olacak diye düşünmedim değil. İçindeki mikrokapsüller patladıkça sizin renk tonunuzu almaya başlıyor.

flormar cc krem

Fırça ile sürümünün zor olduğunu düşünüyorum. Bu CC krem için en iyi kullanım sünger ve elleriniz olacaktır. Flormar CC kremlerinden Lila olanının bitişi biraz daha parlak. Yağlı bir cildiniz varsa ve parlama sorunu yaşıyorsanız Yeşil olanını öneririm.

Cildimde çok fazla kapatmam gereken kusur olmadığı için kapatıcılığı bana fazlasıyla yeterli geldi. Kapatıcılığı eskiden kullandığım BB kremlerime göre daha iyi diyebilirim. Vaatlerin yerine getiriyor. Cilt tonumu eşitledi ve daha canlı görünüme sahip oldum.

flormar cc krem cc01

Kapatıcılığının yeterli olmadığını düşünüyorsanız Flormar CC kremi baz olarak da kullanabilirsiniz. Bazen daha yüksek bir kapatıcılık istediğimde baz olarak kullanıyorum. Üstüne başka bir fondöten sürdüğümde de güzel bir sonuç ortaya çıkıyor.

Flormar CC  kremini 25TL’ye aldım. Fiyatı bence performansına göre çok uygun.

Bittiğinde tekrar almayı düşünür müyüm?  Evet. Hatta bitmeden yeşil rengini çok merak ettiğim için almayı düşünüyorum.

Bu ürünü ve diğer renklerini kullandınız mı? Yorumlarınızı bekliyorum.

One thought on “Flormar CC Krem – Lila CC01

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*