Body Shop – Smoky Plum Far Paleti

Body Shop kremlerini ve parfümlerini sevdiğim bir marka. Body Shop markasının renkli kozmetik ürünlerini hiç denememiştim. Bu far paletindeki renkleri görünce dayanamadım.

Body Shop 02 Smoky Plum Far Paleti

body shop dörtlü far seti

Body Shop‘un ilk defa farlarını deniyorum. Smoky Plum paletindeki farlarının yapısı yumuşacık ve pigmentasyonu çok yüksek. Tozutma olayı kesinlikle yok. Sadece en koyu renginin diğerlerine oranla pigmentasyonu biraz daha az.

body shop 02 smoky plum

Arka tarafında göz makyajınızı yaparken tüm renkleri nasıl kullanabileceğinizi anlatan bir bölüm var. İçinden 2 tane küçük far fırçası çıkıyor. Far paletlerinden çıkan kullanışsız fırçalardan kesinlikle değil. Gayet kaliteli ve kullanışlı…

Far paleti aldığımda bazı renkleri sevemediğim için maalesef elim hiç gitmez. En sevdiğim renklerin dibini görüp bazı farlara dokunmadan atmak zorunda kaldığım oluyor. Body Shop 4’lü far paletindeki tüm renkleri çok sevdim. En güzel yanı tüm renkleri tek bir göz makyajımda kullanabiliyorum.

body shop smoky plum uygulaması

Renklerine gelecek olursak en koyu olanı mürdüm eriği renginde. Kirpik dibine eyeliner gibi veya gözlerimin dış köşelerine daha fazla derinlik vermede kullanıyorum. En açık rengi çok çok açık bir pembe. Kaş altını ve göz pınarını aydınlatırken kullanıyorum.

body shop far seti

Diğer iki renk kahve ve mürdüm tonlarını barındırıyor. Açık renkli ve ışıltılı olanı tüm göz kapağımda. Kahve tonu biraz daha baskın olanı crease bölgesinde yani kaş kemiğimin hemen altındaki katlanma bölgesine uyguluyorum. Göz makyajımı bu şekilde yaptığımda paletteki tüm farları kullandığım için ayrı bir mutlu oluyorum. 🙂 Siz de benim gibi aldığınız ürünün hakkını verince mutlu oluyor musunuz?

Ne zaman bu far paletini kullanarak makyaj yapsam göz makyajım için iltifat alıyorum. Hemen arkadaşlarımın dikkatini çekiyor. 😉

Body Shop Smoky Plum far paletini çok başarılı buldum.

Body Shop ürünlerinden bana önerileriniz var mı?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*