Yağlı ve Karma Ciltler İçin Sabunlar-2

Önceki yazımda da belirttiğim gibi hafıza kartım bozulduğundan Fresh Farmacy’nin de resimlerini sizinle paylaşamıyorum. Bu yüzden yine Lush’ın sitesindeki resimlerden yararlanmam gerekiyor.

Lush – Fresh Farmacy

Lush - Fresh FarmacyŞimdi geldik en sevdiğim ürüne… İyi ki bu ürünü Coalface ile değiştirmişim. Çok güzel ve yumuşak bir yapısı var. Hassas ciltlerde çok rahat kullanabilir. Benim karma bir cildim var ve gerçekten hoşuma giden bir ürün oldu. İçeriğinde kalamin pudrası, papatya özü, mürver çiçeği ve gül özü bulunmakta. Lush’ın web sitesinde her ne kadar “kuru ciltlere öneriyoruz” dese de benim cildime oldukça iyi geldi.

Lush’ın resmi sitesinde ürün aşağıdaki gibi tanıtılmış.

Lush ilk piyasaya sunulduğu zaman müşteriler arasında yarışma yapılmış ve fresh farmacy önerilen isimlerden birisiymiş. Sabun dememize rağmen sabun içeriği çok az olan, kuru, problemli ciltlere önerdiğimiz günlük kullanabileceğiniz ürünümüz. Kalamin pudrası cildi sakinleştirir, papatya özü sağlıklı cilt hücreleri oluşmasına yardım eder, yatıştırır, kuru ciltlerdeki kızarıklıkları azaltır, mürver çiçeği ise kızarıklık giderir, tahrişi önler, toksinleri yok eder. Gül özü ise diğer çiçek özleri gibi iyileştirici ve sakinleştirici özelliktedir.

Bu arada Coalface kullandıktan sonra yüzümde oluşan sivilcelenme, içerisinde bulunan kalamin pudrası sayesinde hızla kurudu ve iyileşti. Bu ürünü kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim. En kısa zamanda tekrar almayı düşünüyorum.

Alaçatı sabunları – Limon Sabunu

%100 doğal bir ürün olarak tanıtılıyor. Ben bu ürünü Profilo AVM’de giriş katındaki standından aldım. Broşürünü incelediğimde çok ilginç ve çok çeşitli sabunları olduğunu gördüm. Limon sabunu özellikle yağlı ciltlerin temizliği için öneriliyor.

Limon sabunu çok fazla kurutmadan güzel bir şekilde cildimi temizledi.  Maalesef Lush Fresh Farmacy kadar büyük bir etki göremedim ama yine de güzel ve hesaplı bir ürün: sadece 5 TL.

Alaçatı sabunlarının sivilce, mantar hastalıkları, egzama, saç dökülmesi, saç kırılması, varis, selülit, deri hastalıkları tedavilerinde kullanılmak üzere çok çeşitli sabunları mevcut.

Alaçatı sabunlarından hem doğal olup hem de diğer markalarda bulamayacağınız çok ilginç sabunları var. Bana ilginç gelenler ile en kısa zamanda kullanmak istediklerim şunlar: kefir sabunu, keçi sütü sabunu, ballı inci tozu sabunu,papatya sabunu…

Alaçatı - Limon Sabunu

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*