Yağlı ve Karma Ciltler İçin Sabunlar-1

Karma bir cilt yapısına sahibim. Sinir bozucu bir şekilde günün ortasında cildim hemen parlamaya başlar. Çok fazla sivilce problemi çekmen biri değilimdir. Cildimi temizlemek için doğal sabunları seviyorum. Tabii ki gözenekleri tıkayıp cildi daha beter kurutan sabunlar kullanmamaya özen gösteriyorum. Benim gibi cilt yapısına sahip bayanlara önerim ciltlerini çok fazla kurutmaya çalışmamalarıdır. Çünkü siz cildin bütün yağını aldığınızda cilt neme gereksinim duyar. “Krem sürmeyeyim, cildim yağlanmasın” derseniz cilt çok fazla kuruduğu için bu sefer daha fazla yağ salgılar. Yani temizleme sonrasında mutlaka tonik ve yağsız nemlendirici kullanmanızı öneririm.

Kullandığım ürünlere gelecek olursak…

Lush – Coalface

Lush CoalfaceBu ürünü Lush’ta gördüğümde çok merak ettim ve hemen kullanmak istedim. Bu ürünü ilk aldığımda fotoğrafını çekmiştim ancak hafıza kartım bozulduğu ve ürün de bittiği için sizinle Lush’ın kendi sitesindeki resmini paylaşıyorum.

Yağlı ciltler için uygun olduğunu söylemişlerdi. Bu ürün yağı emip içindeki küçük tanecikler sayesinde cildinize peeling de yapar. İçerisinde meyankökü, toz kömür, gül ağacı yağı ve sandal ağacı yağı bulunmaktadır. Çok güzel bir kokusu var. Kullanır kullanmaz çok hoşuma giden bir ürün oldu. Yalnız bu üründen mi kaynaklandı bilmiyorum 2-3 hafta sonra cildimde pütürleşme (isilik gibi sivilcelenme) oldu. Lush’a gidip memnun kalmadığımı söyledim. Neyse ki kullanmadığım kısmını Fresh Farmacy ile değiştirdiler. Bu ürünü yağlı ve sivilcesiz ciltler için önerebilirim. Beni bilgilendirmelerine göre sivilceli ciltlerde partiküllü ürünlerin kullanılmaması gerekirmiş çünkü partiküller yüzünden sivilcenin diğer taraflara da yayılmasına neden oluyormuş.

Kullanmış olduğum diğer sabunları 2.yazımda sizlerle paylaşacağım…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*