Lush – Mask of Magnaminty

Lush ürünlerini çok sevdiğimi biliyorsunuz. Özellikle “taze el yapımı” sloganıyla aklımızda hemen yer etmişti. Ürünlerinin üzerinde üretim ve son kullanma tarihinin olması ürünlere olan güveni biraz daha arttırıyor.

Severek kullandığım ve bir kaç kutu bitirdiğim bir ürünü tanıtmak istedim bugün sizlere. Maske kullanmayı seviyorum. Lush‘ın meşhur maskelerinden Mask of Magnaminty naneli maskesini denedim ve çok beğendim. Lush’ın tüm ürünlerinde olduğu gibi bu maskede de son kullanma tarihi var. Taze maskeleri 1 aylık kullanım süresi  varken bu maskeyi 4 ay kullanabiliyorsunuz. Taze maskelerinden Cosmetic Warrior maskesini daha önceki yazımda bahsetmiştim.

lush mask of magnaminty

İçinde yoğun bir şekilde nane olduğu için sürdüğünüz andan itibaren yüzünüzde ferahlama hissediyorsunuz. Yağlı, yağlıya dönük karma ve sivilceli ciltlere uygun bir kil maskesi… Cildinizdeki kiri ve yağı temizleyip size aydınlık bir cilt veriyor.  Sırtınızda da sivilceler varsa kullanabilirsiniz.

Lush‘ın sitesinde içeriği güzel bir şekilde anlatılmış:

İçeriğinde: kaolin (kil) fazla yağı emer, bal; antiseptik, iyileştirici ve yumuşatıcıdır, öğütülmüş adzuki ve çuha çiçeği tohumu peeling etkili olup, nane; cildi temizler, akne ve problemli ciltlere iyi gelir, antiseptiktir ve cildi toksinlerden arındırır. klorofil taze kesilmiş çimden gelir, cildi iyileştiricidir, afrika çuha çiçeği, akne ve lekelerden oluşan cilt izlerine , kızarıklıklara, sebum düzenleyici, sıkılaştırıcı ve antimikrobik özelliktedir. Vanilya ise nem verir.

Karma yağlıya dönük bir cilt yapısına sahip olmama rağmen çok hassas ve hemen kızaran bir cildim var. Bazı maskeler hemen cildimin kızarmasına ve kaşınmasına yol açar. Lush Mask of Magnaminty maskesinde bu sorunu yaşamadım.

lush mask of magnaminty maske

Uygulamasına gelecek olursam. Banyodan sonra yüzünüze sürüp 10-15 dakika bekletiyorsunuz. İçinde minik tanecikleri olduğu için peeling de yapabiliyorsunuz.

Memnun kaldım mı?

Cildimi derinlemesine temizlemesini ve ferahlatmasını çok sevdim. Hem peeling hem de maskeyi aynı anda yapabildim. Çok fazla sivilce problemi yaşayan biri değilim. Fakat sivilceler üzerinde çok etkili olduğunu söyleyemem. Sivilceler için kesinlikle taze maskelerinden Cosmetic Warrior‘ı öneririm.

Siz bu ürünü kullandınız mı? Memnun kaldığınız veya kalmadığınız yanları nelerdir?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*