Lush Fresh Farmacy Yüz Temizleme Sabunu

Yeni ürünler keşfetmeyi ve denemeyi çok severim. Krem, maske gibi düzenli kullandığım ürünleri farklı markalarda denemek için sık sık değiştiririm. Ama öyle sevdiğim ürünler var ki onlardan asla vazgeçemem. Vazgeçemediklerimden biri Lush Fresh Farmacy yüz temizleme sabunu.

Lush Fresh Farmacy sabunundan yağlı ve karma ciltler için sabun önerdiğim yazımda bahsetmiştim. Fakat bu ürün benim günlük rutinimde çok önemli bir paya sahip olduğu için ayrı bir yazı yazmak istedim. Sürekli aldığım ve uzun süreden beri kullandığım bu sabun neden benim için farklı?

Fresh Farmacy kullanana kadar yüz temizleme için sabun kullanmayı uygun bulmuyordum. Yağlı ve karma bir cildim var. Lise yıllarında reklamlarda çok övülen sabunlardan bende kullandım. Fakat o sabunlar yıkadığımda cildimi kuruttu ve pul pul dökülmesine sebep oldu. Cildimdeki parlama sorunu devam ettiği halde pul pul döküldü. Bu yüzden gözenekleri de tıkamamak için sabun yerine jel yapılı temizleyicilerin daha yararlı olduğunu düşünüyordum. Fakat Fresh Farmacy sabunu benim bu ön yargımı kırmayı başardı.

Lush Fresh Farmacy

Sabun içeriği çok az olan bir ürün. Sitesinde kuru ve problemli ciltler için olduğu yazıyor fakat ben kesinlikle yağlı ve karma ciltler için öneriyorum. Özellikle sivilce problemi yaşayanlarında çok memnun kalacağı bir ürün. Çünkü içinde Kalamin pudrası var. Kalamin pudrası sayesinde cilt sakinleşiyor ve sivilceleri kurutuyor.

lush fresh farmacy sabun

İstanbul’un nemli havası maalesef cildimde pütürlenmelere sebep oluyor. Uzun bir süre çaresini bulamadım. Alnımda ve yanaklarımdaki pütürlenmeler ve isilik gibi durması beni çok rahatsız ediyordu. Fresh Farmacy sabunu aldığımda tüm bu şikayetlerim bitti. Sivilceleri kuruturken kesinlikle cildinizi kurutmuyor. İçeriğinde papatya özü, mürver çiçeği ve gül özü var. Bunlarda kızarıklıkları azaltıyor ve cildi yatıştırıyor.

Sabun içeriği çok az olduğu için köpürmüyor. Köpürmemesi bana temizlenmemiş gibi bir his vermiyor. Hatta bence  köpürmemesi daha doğal bir içeriğe sahip olduğunu gösteriyor. Çok köpürmediği için belki herkesin hoşuna gitmeyebilir.

lush fresh farmacy fiyat

Fotoğrafta da gördüğünüz gibi pasta dilimini andırıyor. Lush mağazasına gittiğinizde istediğiniz miktarda kesip tartıp veriyorlar. 🙂 Ürünün tamamını kullanmanızı önermem. Küçük parçalara bölerek kullanıyorum. Bu şekilde çabuk eriyip bitmiyor.

Hafif güzel bir kokusu var. Köpürmeyen bir sabun olduğu için elime alıp köpürtmüyorum. Kestiğim parçayı ılık suda ıslatıp yüzüme sürüyorum. Bu şekilde daha kolay kullanılıyor.

Lush Fresh Farmacy fiyatı 23TL(100 gr)

Özetlemem gerekirse…

Uzun süredir kullandığım ve vazgeçemediğim ender ürünlerden. Yağlı ve karma ciltleri çok güzel temizliyor. Ciltteki yağı emip alıyor sanki. İçinde kalamin pudrası olduğu için özellikle sivilceli ciltlere öneriyorum. Sivilceleri kurutmada kullandığım ürünler içinde en başarılısı. Sivilceleri kuruturken cildinizi kurutmuyor.

Lush Fresh Farmacy yüz temizleme sabununu kullandınız mı? Kullananların yorumlarını bekliyorum.

One thought on “Lush Fresh Farmacy Yüz Temizleme Sabunu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*