Lush Cosmetic Warrior Taze Yüz Maskesi

Merhaba,

Cilt bakımına özen gösterirken haftalık maske uygulamalarını da ihmal etmemeye çalışıyorum. Lush bağımlısı olduğumu söyleyebilirim. Lush’ın taze maskeleri de diğer ürünleri gibi oldukça ilgi çekici. Peki bu maskelere neden taze deniyor? Bu maskelerin üretildiği tarihten itibaren yalnızca 1 ay kullanım süreleri var.  Ayrıca buzdolabında saklanması gerekiyor. Bu yüzden bu maskeler gerçekten çok taze 🙂

lush cosmetic warrior

Lush taze maskelerinden bir çoğunu denedim.  En çok sevdiğim ve cildime yararı olduğunu düşündüğüm maskeyi size tanıtmak istedim.  Lush Cosmetic Warrior taze maskesinden 4-5 kutu bitirdiğimi söyleyebilirim. Cilt yapım karma ve hassas. Aşırı derecede sivilce problemim yok. Yalnız İstanbul’un nemli havası yüzümde minik pütürlenmelere sebep oluyor. Bu maskeyi eşimle beraber kullanıyoruz. Eşimin biraz sivilce problemi var. Bu maske ikimize de çok iyi geldi.

Cosmetic Warrior sivilce ve cildimdeki pütürlenmeleri kuruttu. Sivilceleri kuruturken kesinlikle cildimi kurutmadı. (En önemlisi buydu bence) İçindekilerden dolayı ilk başlarda kokusu ağır gelebilir fakat alıştıktan sonra çok etkilemiyor. Maske 75 gr… Boyut olarak az görünebilir fakat iki kişi kullanmamıza rağmen 1 ay bize fazlasıyla yetiyor.

En iyi kullanımı banyodan çıktıktan sonra yüzünüzü kurulamadan sürmeniz. Yoğun kıvamlı olduğu için daha rahat sürülecektir.

lush cosmetic warrior taze maske

Cosmetic Warrior Taze Maskesinin içinde neler var?

Kaolin, Yeşil üzüm – Cildi derinlemesine temizliyor

Sarımsak,Tea Tree yağı – Sivilce oluşumuna neden olan bakterileri öldürüyor

Yumurta – Gözenekleri sıkıştırıp proteinle besliyor

Cosmetic Warrior’un Fiyatı Ne Kadar?

Şu ana kadar kullandığım bir çok farklı markanın maskeleri maalesef zararlı olabilecek kimyasal bileşenler içeriyor. Böylesine özenle hazırlanan bu taze maskenin fiyatı 29 TL… Açıkçası fiyatın sadece 1 aylık kullanım ömrünü düşünürsek çok uygun olduğunu söyleyemem ancak doğal olması ve içindekileri gözümle görebilmem içimi oldukça rahatlatıyor.

Lush Cosmetic Warrior taze maskesini sivilce problemi yaşayanlara mutlaka öneriyorum. Düzenli kullanılması gerekiyor. Bende ilk başlarda çok etkisi olmadığını düşündüm. Daha sonra eşimin ve benim cildimdeki değişimi fark ettik. Zaten cilt bakımında düzenli kullanılmadığında hiçbir ürünün faydasını göremiyoruz.

Lush Cosmetic Warrior maskesini almaya gittiğimde farklı maskeleri de denemek istedim. Tester olarak Catastrophe Cosmetic ve Cupcake maskelerinden aldım.

Lush Catastrophe Cosmetic Taze Maskesi

Kepeklenen, kızaran, sivilcelenen ciltler için öneriliyor. Detox etkili maske… Deniz yosunu mineralleri cildi besleyip nemlendiriyor. Kalamin, gül, badem ve papatya yağları cildi yatıştırıp ve yumuşatmakta. Yaban mersini ise toksinlerden arındırırken tatlı portakal cildi sıkılaştırıyor.

lush catastrophe cosmetic

Eğer Cosmetic Warrior’dan bir gün vazgeçeceksem bu maske için olabilir. Lush’ın diğer  maskelerine göre kolay bir sürümü var ve kokusu çok güzel. Yıkadığımda cildimi aşırı pürüzsüz hissettim.

Lush Cupcake Taze Maskesi

Sivilceli ciltlere öneriliyor. İlk başta kullandığınızda cildinizin altındaki sivilceleri kusturup daha sonra iyileştiriyormuş. Bunu tester kullanarak deneyimleyemediğim için bu konuda bir şey diyemiyorum. Aşağıdaki resim çok büyük gibi görünse de aslında bozuk para  büyüklüğünde bir kap ve sadece 2-3 kullanımlık bir miktar…

lush cupcake

Harika bir çikolatalı kek kokusu var. Yüzünüzü yıkadıktan sonra bile uzun süre o kokuyu alabiliyorsunuz. Yüzünüz ıslakken kullanırsanız daha kolay cildinize sürebilirsiniz.

Lush taze maskeleri hakkında sizin de yorumlarınızı bekliyorum…

 

3 thoughts on “Lush Cosmetic Warrior Taze Yüz Maskesi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*