Kiehl’s Cilt Analizi

kiehls logoGöz altımda yeni oluşmaya başlamış ince kırışıklıklar çok rahatsız etti. Yaşım 28 olduğu için ağır bir ürün kullanmak istemiyordum fakat artık kırışıklıklar için önlem almaya başlamazsam ilerde daha üzüleceğimi farkettim. Özellikle bu Kiehl’s markasını merak ettiğim için Nişantaşı City Avm‘ye gittim. İnternetten araştırdığım kadarıyla Midnight serisinden bir çok kişi memnun kalmış. Gittiğimde kapısında 5 dakikanızı bize ayırırın hem cilt analizinizi yapalım hemde size uygun tester ürünlerimizden verelim yazıyordu. Yeni bir marka tanımak için güzel bir fırsat olarak düşündüm. Benimle ilgilenmeye çalıştılar. Çalıştılar diyorum çünkü tam olarak ilgilenilmedi. Cilt analizi dedikleri sadece soru ve cevap olarak yapılıyormuş.

Sorular gayet basit:

-Nasıl bir cilt yapınız var?

-Karma

-Endişeleriniz neler?

-Göz altımdaki ince kırışıklıklar

Kiehl's iskeleti

Cilt analizim bu kadar basit bir şekilde gerçekleşmiş oldu. Bence buna analiz demeye utanmaları lazım. Çünkü yaklaşık 10 sene önce Vichy ürünlerinden almak için eczaneye gittiğimde ürünleri vermeden önce cihazlarla cilt yapımı analiz etmişlerdi. Burada sadece basit soru ve cevap olması beni çok şaşırttı özellikle eczane kökenli bir mağaza olduklarını söylemelerine rağmen.

Kiehl’s çalışanı, göz çevremdeki yeni başlayan ince çizgilerim için Kiehl’s Abyssine Eye Cream‘i önerdi. Yaşımın 28 olduğunu ve ağır bir ürün kullanmak istemediğimi söylediğimde, bu markada yaşın önemli olmadığını sadece endişe odaklı çalıştıklarını söyledi. Açıkçası bu kafamda soru işaretleri oluşmasına sebep oldu.

Ancak bu bilgileri almak için uzun süre bekledim. Yeni müşteri geldiğinde kendi deyimlerine göre analiz yapmakta oldukları müşteriyi bekletip diğer müşterileri kapmaya çalışıyorlar. Sizinle konuşurken sürekli gözün diğer müşterilerde olması ve sorduğunuz sorulara cevapların tam olarak verilmemesi sizi markadan biraz soğutuyor. 5 dakika denilen cilt analizim, daha doğrusu ürün tanıtımı abartmıyorum 45 dakika sürdü. Ciddi anlamda bekletildim! Kalkıp gitmek istediğimde özür dilenerek yeniden yerime alındım fakat yeni bir müşteri gelince aynı şekilde yine es geçildim.

Daha sonra çalışan yeniden gelip sadece satış odaklı olarak klasikleri sıraladı. Tam verim için almam gerekenler şunlarmış: yıkama jeli, tonik, nemlendirici… İşin komik tarafı bana o kadar övdükleri ürünlerin çoğunun testerları yoktu.

Bu derece acemi ve ilgisiz bir cilt analizi deneyimimden sonra göz kremi almaya kesin kararlı gittiğim mağazadan elimde sadece testerlarla çıktım. Açıkcası daha tanımadan markadan soğudum. Kiehl’s markasına bloggerların yazılarını okuyunca çok güvenmiş ve ürünlerinin işe yaradığına inanmıştım.

Günün sonunda Yves Rocher’ın önünden geçerken indirim olduğunu fark ettim. Yaşıma uygun olarak hafif yapıda ve ilk kırışıklıklar için olan göz kreminden aldım. Bir süre kullandıktan sonra ürünü ve deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım.

kiehl's cilt analizi

One thought on “Kiehl’s Cilt Analizi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*