2013 Favori Cilt Bakım Ürünlerim

Cildimiz en büyük giysimiz… Kendi adıma söylemem gerekirse bakıma makyaj ürünlerinden daha çok para ve zaman ayırmayı tercih ediyorum. Bakım yaptığım zaman o gün benden mutlusu olmuyor. Yoğun zamanlarda kendimizi ihmal etsek de sadece kendimiz için zaman yaratmalıyız.

2013 yılında en çok kullandığım ve cildime yararı dokunduğuna inandığım bakım ürünlerini sizlerle paylaşmak istedim. Paylaştığım ürünlerin çoğunu düzenli olarak bitmeden yedekliyorum.

2013 Favori Bakım Ürünlerim Neler?

2013 favori bakım ürünlerim

 • Lush Dream Cream: Yoğun vücut nemlendirici… Doğal içeriğe sahip olmasının yanında egzama gibi deri hastalıklarında da iyileştirme yönünden etkili bir krem.
 • Avene Clean Ac: Özellikle kış aylarında yoğun nem için gündüz kremi.
 • Lush Fresh Farmacy: Yağlı ve karma ciltlere öneriyorum. Hatta sivilceleri harika bir şekilde kurutuyor.
 • Lush Cosmetic Warrior: Sivilce sorunu yaşayan ciltler için çok yararlı bir maske. Doğal içerikli. Bu yüzden bozulmaması için buzdolabında saklamanız gerekiyor ve kullanım süresi yalnızca 1 ay. Nemden dolayı bazen cildim pütürleniyor. Cilt pütürlenmesinden bu maske ve Fresh Farmacy sabunu sayesinde kurtuluyorum.
 • Flormar Eye Make Up Remover (Göz makyaj temizleyici): Suya dayanıklı göz makyajını çıkarmada çok başarılı… Artık başka göz makyaj temizleyici kullanmıyorum.
 • Lush Lemony Flutter (Tırnak eti bakım kremi): Çok az miktarı bile yetiyor. Çok başarılı bir ürün. Maniküre gerek duymuyorum.
 • Diadermine High Tolerance (Arındırıcı Tonik): Hassas ciltler için ideal bir ürün. Kesinlikle tahriş etmiyor.
 • Body Shop Seaweed Pore Perfector (Gözenek sıkılaştırıcı): Gözenek sıkılaştırmada başarılı ürünlerden… Memnun kaldığım için sık sık aldığım bir ürün.
 • Body Shop Nutriganics Smoothing Eye Cream (Göz Kremi): Kuru göz çevresi olanlar için ve nem isteyenler için güzel bir ürün. Diğer önerdiğim ürünlerin aksine ilk defa kullandığım bir ürün. Memnun kaldım. Bittiğinde tekrar almayı düşünüyorum.

2013 yılında benim için öne çıkan bakım ürünlerini paylaştım.

Sizin de bu ürünlerden kullandığınız var mı? Ayrıca 2013 favori bakım ürünleriniz neler?

2 thoughts on “2013 Favori Cilt Bakım Ürünlerim

 1. Flormar’ın göz makyaj temizleyicisinden ben de çok memnunum dönüp tekrar alıyorum başka ürünlere şans versemde 🙂

  1. Bende bazen başka markalara şans veriyorum. Fakat Flormar kullandıklarım içinde en iyi diyebilirim. 🙂 Flormar’a yakın Yves Rocher Ekspres Göz Makyaj Temizleyicisini de öneririm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*