Miniso Alışverişim

Miniso Japan ürünleri satan çok tatlı bir mağaza. Mutlaka instagramda miniso ile ilgili paylaşımlara rastlamışsınızdır. Ben de gördüğüm günden beri merak ediyordum fakat bana yakın bir yerde mağazası olmadığı için tanışmam bu zamana kaldı. 🙂

Sempatik ve çok tatlı ürünleri var. Sırf eğlence amaçlı bile gezebilirim. Bakım, makyaj gibi ürünlerden tutun oyuncak, takı, çanta, elektronik bazı küçük eşyalara kadar çeşitli ürünler var. Peki ben neler aldım? İlk başka en çok merak ettiğim ve bir türlü Rossmann’da bulamadığım kaş usturaları oldu. Çeşitli boyda ve büyüklükte bulmanız mümkün. Ben daha rahat hareket edebilmek için en minik uçlu olanını seçtim. Üstünde kendi kapağı olmasını da çok kullanışlı buldum. İsterseniz çantanızda da rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz. Fiyatı 9TL civarındaydı.

Kaş usturası

Kaş usturalarının tam karşısında birbirinden güzel kirpikler vardı. Ama ben takma kirpik sevemediğim ve hala evdekileri kullanmadığım için çok merak etsem de almadım. Fakat siz ilk defa denemek istiyorsanız çok uygun fiyata buradan alıp deneyip sevmezseniz verdiğiniz paraya da üzülmezsiniz.

Makyajdan devam edecek olursam. Asansörlü bir kaş kalemi aldım. Öncelikle rengine bayıldığımı söylemeliyim. Benim gibi kaşlarınız seyrek ve açık renkli ise kesinlikle doldurduğunuzda daha iyi hissediyorsunuzdur. Senelerdir kaş dolduran biri olarak kalemlerin biraz daha fazla kaşlarınızı dökebileceğini söyleyebilirim. Ama rengini o kadar çok beğendim ki dayanamadım. Peki neden ben rengine bu kadar taktım? Kaşlarda kızıllığa hiç tahammülüm yok. Benim aldığım kaş kaleminin rengi gri ve kaşlarda inanılmaz doğal duruyor. Ucunun yapısının eğik olmasından dolayı kolay sürülüyor fakat biraz kalın olduğu için kullandıkça sivriliği gittikten sonra ince çizgiler yapamayabilirsiniz. Fakat ben bunu çok sorun etmedim. Denedikten sonra ayrıntılı yazısını paylaşacağım. Yanlış hatırlamıyorsam fiyatı 9TL civarındaydı.

Miniso Kaş Kalemi

Makyaj için aldıklarım arasında son olarak cc krem var. Cildim yağlı fakat pudralaşan fondötenlerden bıktığım için denemek istedim. Neden pudralaşan fondötenlerden bıktım? Maalesef bir süre sonra yapay ve kabuk kabuk bir görüntü oluşturuyor cildimde. Şimdi diyeceksiniz ki peeling yapmıyor musun? 🙂 Tabi ki yapıyorum fakat peeling yapmış olsam bile gözeneklerim üzerinde onları belli eden fazlalık duran bir görüntü oluşuyor benim cildimde. Bu yüzden çok parlak bir bitişi olmayan, kremsi yapıya sahip çok az kapatıcılığı olan bu cc kremi denemek istedim. Umarım severim. 🙂 30TL’ye yakın bir fiyatı vardı diye hatırlıyorum.

Miniso CC krem

Yakın zamanda Ukrayna tatiline çıkacağım ve bavulumu en az ürünle tamamlamak için bu seyahat setini aldım. Fiyatı gayet uygundu. 9TL civarındaydı.

Miniso seyahat seti

Yüz temizleme için pamuktan yapılmış dikişsiz pedler bulunan bu ürünü aldım. Nasıl olduğu konusunda henüz fikrim yok. Fakat beklediğimden daha ince gibi geldi. Oje çıkarmak için de kullanabilirim diye düşünüyorum.

Miniso makyaj temizleme pamuğu

Diş fırçalamanın dışında diş ipini de sıklıkla kullanıyorum. Bu şekilde olanlardan hiç denememiştim. Fiyatı uygun olduğu için denemekten zarar gelmez dedim. 🙂

Miniso diş ipi

Miniso alışverişim şimdilik bu kadar. Tabi ki son olmayacak gibi duruyor. Çok tatlı ürünleri var. Mağaza sayıları gün geçtikçe artıyor. Umarım sizlerin de keşfetme imkanınız olur. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*